konečné pořadí po 139.turnaji Habeas Corpus 2009

Komu: Vlastimil SejkoraMatocha Pavel
Kopie: Vojtěch DrábekBřetislav ModrPeter Mego
Datum: 7.6.2009 0:45:23

Ukázat externí obrázky

Dnes jsme ukončili zdárně 14. ročník Velké ceny akademie v šachu. Hráli jsme 139. rapid turnaj na 7 kol, tempem 15 minut na partii pro každého hráče, švýcarský systém na 7kol. Hlavním rozhodčím byl ing. Alexander Šimeček z Prahy. Na startu bylo celkem 31 hráčů z Česka a Řecka, hrál 1 mezinárodní mistr, 1 mistr, 10 kandídátů mistra, 9 hráčů I. VT, 5 hráčů II. VT a 5 šachistů III. VT.
Průměrná VT byla 1,00, celkem 20 hráčů mělo mezinárodní FIDE ELO, průměrné ELO bylo 2026, průměrné národní ELO LOK bylo 1848.
V dramatickém závěru se rozhodovalo o konečném pořadí na 2.-6. místě. Vyhrál favorit IM Josef Přibyl výkonem 6 bodů ze 7 partií před 2.-3. km Vojtěchem Drábkem z Brandýsa nad Labem/ Staré Boleslavi a km Jindřichem Melichem z Pankráce, kteří měli o půl bodu méně 5,5 bodu ze 7 partií. O 4.-5. místo se podělili km Luboš Kříž z Heřmanovy Hutě a km Zdeněk Plášek Černý Baron Praha,  oba měli 5 bodů ze 7 partií. Mistr Jiří Gregor z Holdia DP Praha sice skončil až na 6. - 9. místě, ale vzhledem k tomu, že sehrál z desetidílného seriálu pouze 5 turnajů, dnešní konečný zisk 75 bodů se mu připočítal k dosavadnímu výsledku 470 bodů z 5 turnajů. Podařilo se mu tak vybojovat celkové II. místo výkonem 545 bodů a těsně o pět bodů předstihnout km Petra Beneše z Turnova, který dnes za výkon 4/7 vybojoval jenom 55 bodů, které se mu do celkového hodnocení nepočítaly. Petr Beneš se tak musel spokojit se III. místem, na 4. a 5. místě v celkovém hodnocení skončili specialisté na bleskový šach km František Hostička ze Žebráku a km JIndřich Melich z Pankráce Praha. Poslední 6. finanční cenu vybojoval výborným finišem nejlepší posluchač Šachové akademie Praha ve školním roce 2008/9 km Luboš Kříž 2186 ELO (42 let)  z Heřmanovy Hutě.
Vítěz získal , pohár, diplom a 6000 Kč + prémii za nejlepší seniorskou cenu (pohár + 500 Kč), hráči na 2.-6. místě získali 4000, 3000, 2000, 1000 a 500 Kč. Finančně byli ještě odměněni nejlepší hráčka, kterou se stala Růženka Přibylová z Holdia DP Praha a nejlepší žák a junior současně třináctiletý Daniel Rous I. VT PORG Praha ELO 1814 (500+500 Kč). Všichni odměnění navíc získali poháry a krásné diplomy.
V dnešním turnaji velmi překvapila talentovaná Veronika Macková 3.VT 1395 ELO, která získala 50% bodů a celkově se umístila na 15. místě. Nejstarším hráčem byla bývalá reprezentantka a přebornice republiky Dana Prášilová (82 let). Dokázal dvě partie remízovat a 5 her prohrála.
Podrobné výsledky a další ifnormace lze vyčíst z konečné tabulky,kterou přikládám.
Jubilejní 15. ročník Velké ceny akademie Habeas Corpus Cup 2009/2010 je naplánován na září tohoto roku. Opět se uskuteční seriál deseti turnajů a bude se započítáva vždy šest nejlepších výsledků.
Pořadatelé a hlavní sponzor jenom litují, že se našich velmi kvalitních turnajů zúčastňuje minimální počet pražské  mládeže. V minulosti v letech 1996 - 2002 právě zde získával zkušenosti náš současný nejlepší šachista, velmistr David Navara.
17 ŠA Rous Daniel 1 1623 1814  3 1/2

Konečné pořadí 14. ročníku Velké ceny akademie po 10 turnajích: (130 - 139. turnaj, 5 turnajů v rapid šachu + 5 bleskových turnajů)
 1.IM Josef Přibyl 600 bodů ze 600 možných (7xI. místo ) 6000 Kč + 500Kč (1.senior), 2.mistr Gregor Jiří (oba Holdia DP Praha) 545 bodů, 4000 Kč, 3.Petr Beneš Turnov 540 bodů 3000 Kč,
4. km František Hostička Žebrák 500 bodů 2000 Kč, 5. km Jindřich Melich Pankrác Praha 490 bodů 1000 Kč, 6. km Luboš Kříž Heřmanova Huť 460 bodů 500 Kč + 500 Kč (nejlepší posluchač ŠA).
Nejlepším žákem a juniorem byl třináctiletý Daniel Rous PORG Praha, který získal 188 bodů ( 500 + 500 Kč), nejlepší šachitkou byla Růženka Přibylová  Holdia DP Praha 217 bodů ( 500 Kč.).

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.