Vítejte na nově zrekonstruovaných stránkách Šachové Školy Pat a Mat.

Pražská šachová společnost -novinky

ČEZ CHESS TROPHY 2009 | 02.06.2009

Prezident, premiér a velmistři

Zápas velmistrů Davida Navary a Vasilije Ivančuka v rapid šachu, který byl hlavním bodem festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2009, skončil jednoznačným vítězstvím zkušenějšího šachisty. Nejlepší ukrajinský velmistr porazil minulý týden v Praze nejlepšího českého hráče 5,5-2,5 a odvezl si z Prahy trofej pro vítěze od sochaře Luďka Vondry.

Všechny partie jsou k dispozici k přehrání a zejména 4. a 5. partie za to stojí. Charakter zápasu zřejmě předurčila ta čtvrtá: David Navara prohrál vyhranou partii a místo vyrovnání před poločasovou přestávkou odcházel do kabin se skórem 1-3. V páté partii sice ještě snížil na 2-3, ale pak už zase kraloval Vasilij Ivančuk.

V neděli proběhl v Rytířském sále hotelu Best Western Kampa i kvíz z šachové historie, který připravil velmistr Hort a moderoval jej společně se spisovatelem Vítězslavem Houškou. Nejhlubší znalosti o českém šachu předvedl sekretář Šachového svazu ČR František Štross, za nímž skončili Miloš Zdeněk, Zdeněk Hába a Michal Volf.

Letošní festival ČEZ CHESS TROPHY byl již pátým v řadě a díky podepsané dlouhodobé sponzorské smlouvě se společností ČEZ bude pokračovat minimálně do roku 2013.