Šachová Škola Pat a Mat

Vítejte na nově zrekonstruovaných stránkách Šachové Školy Pat a Mat.

David v Řecku

Naši za hranicemi

On-line pelmel

[11:18:10 05.07.2009] - Zástupce české školy šachové můžete v těchto dnech sledovat na mnoha zajímavých místech. Česká jednička, David Navara, bojuje v řecké lize, kde se včera blýskl krásnou výhrou s Rozentalisem. Česká dvojka Viktor Láznička (a s ním třeba Vlastimil Jansa či Slováci Mačák a Michálik) zkouší štěstí mezi 469 účastníky turnaje ve španělském Benasque. A konečně česká čtyřka, Jiří Štoček, se v americké Philadelphii prodírám polem World Open s dotací 250.000 USD.

Řecká liga:

Skvěle si zatím v Řecku počíná GM David Navara, když nasbíral ve 3 partiích 2,5 bodu. Dokonce bez zaváhání prochází zatím soutěží WFM Kristýna Havlíková. GM Tomáš Likavský má na svém kontě 2 body.web přeložený googlem do češtiny
on-line (16:30)
výsledky

Benasque Open:

Viktor Láznička je v obřím Openu třetí nasazený hráčem a zatím s přehledem potvrzuje svou roli favorita. Přitom nechybělo mnoho a na turnaj málem neodcestoval – šestihodinové zdržení na letišti ve Vídni a následné přistavení Airbusu jsou toho dokladem. Vše ale nakonec dobře dopadlo a my můžeme Viktora vidět on-line. Obě své partie vyhráli i GM Jansa a IM Mačák, IM Michálik ztrácí půlku.

web
on-line (16:00)
výsledky

World Open:

Sobota patří ve Philadelphii ke dnům, kdy dochází ke spojení všech turnajů a začne jít do tuhého. Jak výhodná může být volba třídenního režimu, kde se na úvod hráči utkávají v 5 partiích rapidu, dokázal Hikaru Nakamura, který vstoupil do hlavní soutěže se 4,5 body jako vedoucí hráč. Po sobotním dvoukole je se 6 body stále v čele, když v poslední divoké partii přehrál Rusa Najera. Stejný bodový součet má na svém kontě ještě Izraelec Michalevski, který včera udolal Gatu Kamského. 4,5 bodu jako Kamsky má i náš Jiří Štoček.

web
on-line (je potřeba zvolit z menu – cca. 17:00 a 24:00)
výsledky

Partiový výběr:

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.