Šachová Škola Pat a Mat

Vítejte na nově zrekonstruovaných stránkách Šachové Školy Pat a Mat.

Navara poráží Ivančuka

David Navara se dočkal prvního vítězství

V páté partii zápasu ČEZ CHESS TROPHY 2009 mezi Davidem Navarou a Vasilijem Ivančukem se prvního vítězství dočkal český reprezentant. Svého slavnějšího soupeře obral o pěšce, převedl pozici do koncovky, ve které efektně pomocí oběti figury doprovodil svého pěšce do dámy. V šesté partii ale Ivančuk opět předvedl své mistrovství, pozičně Davida přehrál, odvrátil všechny hrozby a donutil ho ke kapitulaci. Stav zápasu je 4 - 2 ve prospěch Ukrajince Ivančuka.

Další podrobnosti k zápasu včetně průběhu partií naleznete na stránkách pořádající Pražské šachové společnosti.


Po remíze ve třetí partii a výhře Ivančuka ve čtvrté partii je v polovině zápasu ČEZ CHESS TROPHY 2009 mezi Davidem Navarou a Vasilijem Ivančukem stav 1 - 3 v neprospěch českého reprezentanta.

Především ale ve čtvrté partii si David Navara vytvořil černými výbornou pozici, získal dokonce i pěšce, s nedostatkem času ale nedokázal čelit protihře Ivančuka a místo srovnání stavu zápasu je rozdíl ve skóre dvoubodový.


Po slavnostním zahájení zápasu ČEZ CHESS TROPHY 2009 mezi Davidem Navarou a Vasilijem Ivančukem, kterého se zúčastnili premiér vlády ČR Jan Fischer a generální ředitel ČEZ a.s. Martin Roman, následovala klidné remíza v 1. partii. Po druhé se však třetí hráč světa Ivančuk ujal vedení. S bílými figurami vyšel ze zápletek střední hry s kvalitou více, bezpečně eliminoval všechny náznaky protihry a donutil Davida ke kapitulaci.

Po prvním dnu tak Vasilij Ivančuk vede nad Davidem Nevarou 1,5 - 0,5. Zítra ve čtvrtek 27.5.2009 je od 17,00 na pořadu 3. partie, od 19,00 4. partie. Ještě před tím se v 16,00 hod. mohou diváci těšit na přednášku GM Vlastimila Horta "Šachy a šachisté v době válek".

Copyright © 2001 - 2009 chess.cz, všechna práva vyhrazena, e-mail: webmaster@chess.cz

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.