Šachová Škola Pat a Mat

Vítejte na nově zrekonstruovaných stránkách Šachové Školy Pat a Mat.

Pražská šachová společnost -novinky

ČEZ CHESS TROPHY 2009 | 02.06.2009

Prezident, premiér a velmistři

Zápas velmistrů Davida Navary a Vasilije Ivančuka v rapid šachu, který byl hlavním bodem festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2009, skončil jednoznačným vítězstvím zkušenějšího šachisty. Nejlepší ukrajinský velmistr porazil minulý týden v Praze nejlepšího českého hráče 5,5-2,5 a odvezl si z Prahy trofej pro vítěze od sochaře Luďka Vondry.

Všechny partie jsou k dispozici k přehrání a zejména 4. a 5. partie za to stojí. Charakter zápasu zřejmě předurčila ta čtvrtá: David Navara prohrál vyhranou partii a místo vyrovnání před poločasovou přestávkou odcházel do kabin se skórem 1-3. V páté partii sice ještě snížil na 2-3, ale pak už zase kraloval Vasilij Ivančuk.

V neděli proběhl v Rytířském sále hotelu Best Western Kampa i kvíz z šachové historie, který připravil velmistr Hort a moderoval jej společně se spisovatelem Vítězslavem Houškou. Nejhlubší znalosti o českém šachu předvedl sekretář Šachového svazu ČR František Štross, za nímž skončili Miloš Zdeněk, Zdeněk Hába a Michal Volf.

Letošní festival ČEZ CHESS TROPHY byl již pátým v řadě a díky podepsané dlouhodobé sponzorské smlouvě se společností ČEZ bude pokračovat minimálně do roku 2013.ČEZ CHESS TROPHY 2009 | 30.05.2009

Prezident Klaus přišel na simultánku velmistra Kaválka

ČEZ CHESS TROPHY 2009 | 28.05.2009

Třetí Kasparov, druhý Navara, první Ivančuk

Velmistr Navara zahájí bílými | 27.05.2009

Pěšci v libanonské delikatese

Velmistr Ivančuk je v Praze | 24.05.2009

Ve středu přijde i Fischer!

ČEZ CHESS Trophy 2009 | 09.05.2009

Kompletní program festivalu

Tichý mat
Šachy v kresleném humoru

Právě vyšel barevný katalog kreslených vtipů na téma šachy, který obsahuje 61 obrázků od třiceti autorů,

mezi nimiž jsou i slavní autoři jako Jiří Slíva, Miroslav Barták nebo Jan Hrubý. Vychází k výstavě a soutěži Tichý mat, kterou obeslaly čtyři desítky autorů s více než stovkou prací a kterou vyhrál Lubomír Lichý. Katalog můžete objednat na adrese pavel.matocha@gmail.com. Cena je 195 Kč plus poštovné.

ČEZ CHESS TROPHY 2009
NAVARA - IVANČUK

PARTIE K PŘEHRÁNÍ

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.